KontaktKontakt ze Stowarzyszeniem "Rowerowe Katowice"

email: rowerowekatowice@gmail.com

lub telefonicznie:
798 071 579, 500 674 269

13 komentarzy:

 1. Witam, na topie jest ostatnio stworzenie "velostrady" śladem kolei piaskowej. Na wysokości mostu nad ulicą Bocheńskiego od strony autostrady jest bocznica dochodząca prawie do skrzyżowania Bocheńskiego i Pukowca. Kończy się ona co prawda na dość wysokim nasypie, ale myślę że można by ją wykorzystać jako połączenie velostrady z ulicą Gliwicką i dalej Chorzowską przez stworzenie drogi rowerowej wzdłuż ulicy Bocheńskiego(przez wydzielenie jej z szerokiego chodnika pomiędzy Gliwicką a Pukowca. Z tego co widziałem ostatnio to pomiędzy Gliwicką a Chorzowską chyba coś w tym kierunku się dzieje. Pozdrawiam, Lesław Cywiński.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przepraszamy, że z takim opóźnieniem odpowiadamy.
   Wiemy o tej bocznicy i mamy pomysł na jej wykorzystanie. O tym czy się da będzie decydować, czy uda się porozumieć z właścicielami działek, które pozwolą na połączenie tego odcinka z ulicą Pukowca.

   Usuń
 2. Więc może do czasu jak przy bocheńskiego nie ma ścieżki ani drogi rowerowej to Policja mogła by sobie odpuścić łapanki ludzi jadących po chodniku. Prędkość samochodów tam jadących jest czasami zawrotna do tego zjazdy na autostradę a ONI sobie rano łapanki na robią by statystyki podładować i to tylko rowerzystów bo samochody mają gdzieś tak jest łatwiej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Proszę zróbcie interwencje w komendzie miejskiej by sobie Bocheńskiego dla rowerzystów odpuścili bo to jest paranoja jakaś.

  OdpowiedzUsuń
 4. >Więc może do czasu jak przy bocheńskiego nie ma ścieżki ani drogi rowerowej to Policja mogła by sobie odpuścić łapanki ludzi jadących po chodniku. Prędkość samochodów tam jadących jest czasami zawrotna do tego zjazdy na autostradę a ONI sobie rano łapanki na robią by statystyki podładować i to tylko rowerzystów bo samochody mają gdzieś tak jest łatwiej.<

  Dokładnie, chodnik szeroki, pieszych w ogóle (jedynie paru przy "szaberplacu"), w stronę Ligoty nawet domów mieszkalnych niema, a policja łapie tych na rowerach. Po drodze strach jechać. Przecież wystarczy postawić znak "dla pieszych i rowerzystów".
  Wystarczy pojeździ po Tychach, sama przyjemność, nawet wąski chodnik jest podzielony dla pieszych i rowerzystów, wystarczy znak!

  OdpowiedzUsuń
 5. http://katowice.wyborcza.pl/katowice/1,35063,20677579,elektrownia-wodna-i-taras-widokowy-jest-pomysl-na-trojkat.html

  Zgodnie z artykułem "Spółka Alora z Jaworzna kupiła od DB Schenker działki ciągnące się przez 33 kilometrów na terenie sześciu miast województwa śląskiego." Czy to aby nie jakaś dawna trasa kolejowa - jeżeli tak to Velo Silesia chyba zalicza poważny falstart...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://www.architekt.bedzin.pl/blog/?p=5135 i więcej informacji w blogu w załączonym linku. Oficer rowerowy chyba przespał ten temat. 33 km - uregulowany stan prawny, walory turystyczne... wielka szkoda... Teraz trzeba będzie podjąć rozmowy z podmiotem prywatnym...

   Usuń
 6. Witam! Może dałoby się jakoś ucywilizować drogę między Murckami a Tychami - Czułowem. Chodzi o starą drogę równoległą do S-86. Straszne tam błoto. A mogłaby byc to wygodna, najkrótsza droga z Murcek do Czułowa.

  OdpowiedzUsuń
 7. A może droga rowerowa z Giszowca do Mysłowic? np. wzdłuż ul. mysłowickiej

  OdpowiedzUsuń
 8. hej Rowerowe Katowice, najpierw serdeczne dzięki za robotę, którą wykonujecie, uświadamiacie sporą część ludzi, że po mieście poruszają się nie tylko samochody i piesi ale również rowerzyści! piszę na temat odcinka chodnika od Agaty przy Roździeńskiego do pierwszego skrzyżowania na Bogucice, czy wiecie czy są plany jakiegoś remontu? chodnik naprawdę w niektórych odcinkach ma dramatyczny stan, a że jest to jedyna przy Roździeńskiego droga do IKEA(gdzie sama pracuję)czy Agaty gdzie wielu ludzi dojeżdża albo chciałoby dojeżdżać fajnie jakby ktoś się nią zaopiekował. Powiem Wam, że w jesień a boję się o zimę, gdy chodnik przykryty jest liśćmi czy później śniegiem to o wywrócenie się i połamanie będzie naprawdę łatwo.. Będę wdzięczna za odpowiedź.
  Pozdrawiam,

  OdpowiedzUsuń
 9. Hej! 25 września 2016 22:43 pisałem:
  "Witam! Może dałoby się jakoś ucywilizować drogę między Murckami a Tychami - Czułowem. Chodzi o starą drogę równoległą do S-86. Straszne tam błoto. A mogłaby byc to wygodna, najkrótsza droga z Murcek do Czułowa."
  zero odpowiedzi, zero reakcji .....
  a mogłaby byc to super prosta najkrótsza droga do Paprocan (Pszczyny), a nie ten długawy szlak czerwony .....

  OdpowiedzUsuń
 10. Dzień dobry. Czy dysponują Państwo jakąś mapą lub spisem miejsc, gdzie znajdują się stojaki na rowery w centrum Katowic?

  OdpowiedzUsuń
 11. BRYNICKA MASA ROWEROWA 22 KWIETNIA 2017 R.

  Rajd rowerowy mający na celu poznanie rzeki Brynicy i jej okolic.

  Ta niegdyś graniczna (zabory) rzeka łączy kulturowo odmienne regiony Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego. Ma wiele walorów ekologicznych. Istnieje potrzeba lepszego dozbrojenia ją w infrastrukturę rowerową.

  Data sobota, 22 kwietnia 2017 rok

  Miejsce zbiórki i start Kopiec Wyzwolenia Piekary Śląskie, zbiórka od g. 9.30, start godz. 10.00

  Trasa dalsza – Zbiornik Kozłowa Góra, Bunkier Dobieszowice, most Wojkowice Kamyce – Piekary Dołki, Wojkowice – granica z Siemianowicami (Przełajka), Siemianowice Bańgów – Dolina Dinozaurów (Rzęsa), Pole golfowe Siemianowice Śląskie, ewentualnie Cmentarz Żołnierzy Niemieckich, wjazd do Czeladzi, w rejonie Elektrowni Saturn oraz Pałacu Saturna (Termy Rzymskie), wzdłuż Brynicy do Sosnowca Milowic, następnie bulwarami koło Stadionu Ludowego i przez Stawiki do Szopienic, stawy Morawa Hubertus i do Mysłowic, miejsce docelowe Trójkąt Trzech Cesarzy.
  META: ok. 14.15 – 14.30. Przewidziana muzyka na żywo i grill.

  Aczkolwiek Brynica uchodzi wcześniej do Czarnej Przemszy to jednak dojazd jest tam utrudniony. Istnieje możliwość włączenia się do rajdu podczas zaliczania kolejnych etapów.
  Wstępnie przewidziane krótki postoje na trasie – Siemianowice Rzęsa -dinozaury ok. 11.45 Sosnowiec – Stawiki, brama Zagłębia od strony rzeki – ok g. 12.30 do 12.45.

  Organizator – Firma ZEW-MEDIA , wydawca miesięcznika NAD BRYNICĄ.

  Patronaty inne – patronat UM Piekary, UM Siemanowice Śl., UM Sosnowiec, UM Katowice, Weltour, TV kablowa Telpol, Radio Piekary.

  Potrzeby – gadżety, poczęstunek., materiały promocyjne miast.

  Szczegóły – dystans około 55 km, szacowana ilość uczestników od 50 do 100.

  Kontakt

  Redaktor Zbigniew Aleksander Wieczorek (ZEW)

  zewpress@gazeta.pl

  501 423 641

  P.S. Proszę meldować chęć udziału, na maila lub na FB!
  Gazeta nad Brynicą

  OdpowiedzUsuń