2016-10-24

Droga dla rowerów - Panewniki-Ligota (Owsiana - Medyków/Kijowska)

Przedstawiony został projekt (dwa warianty) połączenia ulicy Owsianej z Kijowską (wariant 1) oraz Owsianej z Medyków (wariant 2).
Czekamy na Wasze opinie, ponieważ warianty nie są idealne (w pierwszym jest skomplikowanie, ale zahaczamy o Kokociniec), w drugim jest wygodniej, ale Kokociniec zostanie z boku i mieszkańcy mogą czuć się dyskomfortowo.

WARIANT 1.
Zaczynamy przy rondzie Owsiana/Panewnicka. Zostaje zbudowana DDR aż do rozjazdu na oczyszczalnię.
Przy oczyszczalni powstaje przejazd dla rowerów, a dalej istniejącym ciągiem pieszo-rowerowymPrzy zakręcie w kierunku A4, rowerzyści jechaliby drogą wyłączoną z ruchu, z dopuszczonym ruchem rowerowym. I tak aż do ulicy Jutrzenki.Droga rowerowa znika aż do Radomskiej (podejrzewamy, że poruszalibyśmy się w ruchu ogólnym - dopytamy), by znów się objawić. Terenami obecnie niezagospodarowanymi dojedziemy do Kijowskiej. Wzdłuż Kijowskiej jedziemy aż do Panewnickiej
WARIANT 2


Zaczynamy przy rondzie Owsiana/Panewnicka. Zostaje zbudowana DDR aż do rozjazdu na oczyszczalnię.
Dalej wzdłuż Panewnickiej aż między Partyzantów i Wietnamską DDR skręca w tereny zielone ku ulicy Zaruskiego.Odcinek końcowy przed Kijowską prowadzi ulicą Zaruskiego, gdzie zostanie wymieniona nawierzchnia. (zakaz ruchu z dopuszczeniem rowerów).4 komentarze:

 1. Dla kogo ma być ta droga? Jeżeli dla dojeżdżających z Panewnika do Ligoty to wariant I nie ma sensu. Kto będzie nadkładał tyle drogi dokładając przekraczanie doliny Kłodnicy przy Kijowskiej. Jeżeli to ma być dla 'turystów' to wariant II. A najlepiej jakby zrobiono wariant II oraz fragment I od Kijowskiej do ośrodka Radoszowy (zakręt w kier. A4) Ten odcinek mógłby się odgałęziać i poprowadzić śladem dawnych kolei piaskowych aż do przejazdu na Ogrodowej i wtedy byłby załatwiony Kokociniec a w przyszłości mogłoby by powstać przedłuzenie do ulicy Szadoka i dalej w Kierunku Katowic wzdłuż torów kolejowych aż do Centrum. Wariant I powinien też mieć podłączenie do ścieżki na Ksiązęcej

  OdpowiedzUsuń
 2. Dlaczego droga musi iść pod domami na ul. gromadzkiej 41a, 35a, a nie na drodze asfaltowej zakładem gospodarki cieplnej od ulicy medyków. Nie chcielibyśmy aby ta droga szła nam pod oknami.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda że na potrzeby tej ścieżki rowerowej trzeba wyciąć las na długim odcinku jest przecież alternatywa ulica medyków obok zakładu doświadczeń na zwierzętach dalej ciepłowni następnie istniejącą drogą przez las do ulicy bałtyckiej nie ingerując w istniejący las.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wariant drugi powinien prowadzić ul medyków a nie ul.ludową przez lasek koło domków jednorodzinnych. Przecież nie trzeba by wtedy wycinać lasu. Można skorzystać z gotowej drogi asfaltowej.

  OdpowiedzUsuń