2015-06-15

Propozycje: Stwórzmy katowicką społeczność rowerzystów

Konieczny dojazd dla rowerzystów?
Poniższy list publikujemy za zgodą autorów i inicjatorów powołania stowarzyszenia rowerowego w Katowicach.

Koleżanki i Koledzy,

W oparciu o siły zespołu konsultacyjnego ds polityki rowerowej przy urzędzie miasta Katowice, zamierzamy stworzyć społeczną organizację, nastawioną na "urowerowienie" Katowic.

Nie chodzi o kolejny klub turystyki rowerowej czy kolarski (takie już istnieją), ale podmiot obywatelski, który był by partnerem (i suwerenną stroną) w rozmowach z miastem, który przygotowywał by wyjściowe koncepcje, opiniował projekty, popularyzował poruszanie się rowerem po mieście, prowadził badania społeczne, organizował środowisko we wszystkich jego formach - rekreacyjnej, transportowej, użytkowej, sportowej i turystyczno-poznawczej.

Taka organizacja - mająca formę prawną stowarzyszenia - w ostatecznym rachunku, w przeciągu najdalej dwóch, trzech lat, powinna doprowadzić do powstania w naszym mieście, profesjonalnych dróg rowerowych! To było by zasadniczym celem jej powołania. To definowało by jej misję!

Za pomocą podczepionej tutaj ankiety chcielibyśmy teraz poznać Twoją opinię w szczegółowych kwestiach dotyczących przedsięwzięcia. W oparciu o nie będziemy prowadzili dalsze konsultacje, by jeszcze w czerwcu doprowadzić do zebrania założycielskiego i powołania organizacji. Nie mamy wątpliwości, że taka ścieżka, pozwoli poruszać się szybciej niż to dotąd.

Zapraszamy do współpracy!
 Wiesiek Bełz, Tomek Pelc
/inicjatorzy przedsięwzięcia/


Dodatkowe informacje:

  1. Wypełnienie ankiety (kompletne) traktujemy jako wstępną deklarację zamiaru przystąpienia do organizacji.
  2. Wszystkich, którzy zechcą wpłynąć na kształt organizacji zapraszamy niniejszym na spotkanie grupy inicatywnej, które odbędzie się w czwartek, 18 czerwca, o godzinie 17.00 w Katowicach w Klubie Jagiellońskim, przy ulicy Sienkiewicza 36 (sąsiedztwo "December Palace"). W jego trakcie omówimy projekt statutu, deklarację programową, kształt władz i plan działań na pierwsze pól roku ...i dłużej.
  3. Zebranie założycielskie (na którym stowarzyszenie zostanie powołane) planujemy na 24 czerwca br. godz. 17.00. Potwierdzimy to oddzielnym mailem.
  4. Dokumenty w Krajowym Rejestrze Sądowym złożymy następnego dnia, tak by jeszcze w lipcu uzyskać rejestrację.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz