2014-11-13

Konsultacje: Jak będą wyglądały rowerowe Katowice w 2018?

Czy uda się?
Na spotkaniu zespołu ds. polityki rowerowej 30 października 2014 r. przedstawione zostały m.in. czteroletni i roczny program rowerowy. Jest to plan inwestycji w infrastrukturę rowerową do roku 2018. Jaki obraz wyłania się z tych dokumentów?

Oba dokumenty nie są jeszcze oficjalnie przyjęte przez prezydenta Katowic. Są to projekty, ale mogą rodzić rozczarowanie.

Według przedstawionych planów do 2018 r. magistrat wyda na inwestycje i ich projekty ponad 335 mln. zł. Patrząc na niektóre kwoty raczej nie całość zostanie przeznaczona na inwestycje rowerowe.

Trudno bowiem uwierzyć, że w infrastrukturę rowerową o długości 600 m. zostanie zainwestowane 120 mln. zł. Taką informację zawiera projekt w wypadku inwestycji "Budowa układu komunikacyjnego w południowych dzielnicach miasta Katowice".

Łącznie na dziś planowana jest budowa 4188 metrów różnego rodzaju dróg i ścieżek rowerowych. Nie przy wszystkich projektach podana jest ich planowana długość. Rozłożenie inwestycji nie pozwala mieć złudzeń, że stworzą one jakiś spójny system komunikacji rowerowej.

Gdzie Waszym zdaniem w pierwszej kolejności powinny powstawać drogi rowerowe?

2 komentarze:

  1. no szału nie ma...

    OdpowiedzUsuń
  2. pewnie znowu powstaną ścieżki/chodniki zamiast dróg rowerowych

    OdpowiedzUsuń