2013-10-31

Zaprojektujmy rowerowe Katowice

Jak zmienić na ulicach malowane rowery na prawdziwe?
15 listopada od 10 do 18 potrwają warsztaty design thinking, których tematem będzie pytanie: Jak wykorzystać dane w tworzeniu polityki rowerowej miasta? Spotkanie poprowadzą Grzegorz Młynarski z Socjopolis oraz Alek Tarkowski z Centrum Cyfrowe. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Zapraszamy do rejestracji! 

Na podstawie dostępnych danych o transporcie rowerowym w Katowicach uczestnicy wraz z prowadzącymi warsztaty stworzą katalog rozwiązań promujących podróżowanie jednośladem, które mogłyby także zmienić politykę rowerową miasta.

Warsztaty prowadzone będą przez specjalistów w dziedzinie otwartości, autorów metodologii Otwieramy rząd (a także raportu Otwarty rząd w Polsce. Kulisy programu Opengov). Warsztaty realizowane są zgodnie z metodologią design thinking, pozwalającą budować interdyscyplinarne zespoły projektowe złożone zarówno z ekspertów i projektantów, jak i bezpośrednich użytkowników produktów lub usług - czyli rowerzystów.

Szczegółowy opis metodologii pracy podczas warsztatów znajduje się w publikacji Otwarty rząd w Polsce (rozdział 5.). Formularz rejestracyjny dostępny jest tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz