2013-03-25

Konsultacja: Jak mają się zmienić drogi rowerowe na Jankego?

Jak poprawić bezpieczeństwo Jankego?
Otrzymaliśmy właśnie propozycję nowego przebiegu dróg rowerowych na ul. Jankego w Katowicach. Główny powód zmiany ich obecnego kształtu to poprawa bezpieczeństwa. W ostatnich latach ulica ta należała do jednych z najbardziej niebezpiecznych dla rowerzystów. Przebudowa ma dotyczyć odcinka od ul. Szenwalda do Policyjnej.

Opis zmian
Nowa propozycja to stworzenie dodatkowego pasa rowerowego po północnej stronie ulicy i zlikwidowania dotychczasowego dwukierunkowego ruchu rowerowego po południowej stronie Jankego z utrzymaniem oczywiście istniejącej ścieżki. Pełen opis zmian znajduje się tutaj.

Termin zgłaszania uwag
Prosimy o uwagi do 1 kwietnia. Przekażemy je wtedy do katowickiego magistratu. Uwagi ogólne prosimy kierować na adres konsultacje@rowerowe.katowice.pl a szczegółowe prosimy nanosić w formie komentarzy na poniższą mapę.

Instrukcja dodawania komentarzy
Dodanie komentarza odbywa się poprzez otworzenie danego projektu przebudowy drogi z poniższej mapy i następnie kliknięcie ikonki "Wstaw komentarz" (skrót klawiaturowy: Ctr+Alt+M) i zaznaczenie obszaru, którego dotyczy komentarz.

Mapa poglądowa
Jeśli chcesz zobaczyć projekt przebudowy danego odcinka drogi kliknij na dany obszar i następnie wybierz "Przejdź do projektu zmian i dodaj w komentarzach swoje uwagi".


Pokaż rowerowe.katowice.pl: Jak mają się zmienić drogi rowerowe na Jankego? na większej mapie

1 komentarz:

  1. Proszę też uwzględnić budowę, czy po prostu wymalowanie przejazdów rowerowych, żeby było możliwe bezpieczne przejeżdżanie przez ulicę (i w zgodzie z prawem). Przejazd powinien znajdować się przy każdym przejściu dla pieszych w ciągu ulicy. Nie będę tego dodawał do każdego odcinka osobno.

    OdpowiedzUsuń