2013-02-12

Propozycje: Ulepszmy św. Jana

Na krawędzi
Na początku 2013 r. oddana została droga rowerowa przy ul. św. Jana i Dworcowej. Niestety jej projekt został przygotowany przed rozpoczęciem prac zespołu ds. polityki rowerowej. Członkowie zespołu w sierpniu 2012 r. postulowali, aby całkowicie zmienić przebieg tej drogi, gdyż w proponowanym kształcie nie będzie ona użyteczna (link). Szczególnie mając na uwadze, że wkrótce zostanie oddany do użytku rynek. Wnioski z dyskusji nie udało się jednak przekuć na zmiany projektu.

Fundacja Piaskowy Smok przygotowała obecnie propozycje poprawienia rozwiązania. Poniżej pełna treść propozycji wraz z ilustracją. Prosimy o uwagi."Przesyłam do zaopiniowania propozycję poprawienia przejazdu rowerem w nowo wybudowanej drodze rowerowej pod wiaduktem nad ulicą Kochanowskiego, koło kinoteatru Rialto w Katowicach. Istniejące elementy dróg rowerowych zaznaczyłem na czerwono. Proponowane zmiany – na pomarańczowo. 

Uwagi:

  • 1.0 – Punkt 1 należy wyprofilować z myślą o przedłużeniu zjazdu ulicą Kochanowskiego w dół, a nie po istniejącej ścieżce brukowej na ulicy Kochanowskiego. Drogę rowerową w dół, do rynku poprowadziłbym w pasie drogi. 
  •  2.0 – Punkt 4 próbowałbym wynegocjować przebudowę nasypu, aby jak najbardziej umożliwić pieszym przejście w punkcie 4 i 5. 
  •  3.0 – W punkcie 2 zwęziłbym drogę rowerową – również w celu umożliwienia mniej kolizyjnego ruchu rowerowo – pieszego. Proszę o uwagi do tego szkicu."

1 komentarz:

  1. Hm akurat jestem przeciwny pchaniu rowerowow miedzy tramwaje lepij bedzie jak sciezka poli tak jak jest teraz i dalej po zachodniej stronie rynku.Choc pas rowerowy w dol od ul.Jagielonskiej bylby dobrym rozwiazaniem

    OdpowiedzUsuń