2012-10-31

Propozycje: Gdzie postawić stojaki rowerowe?

Gdzie chcecie stanąć wiosną?
Na spotkaniu zespołu ds. polityki rowerowej 25 października 2012 r. dyrektor Miejskiego Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach zadeklarował, że postawi we wskazanych miejscach w mieście stojaki dla rowerów. Wykorzystane do tego zostaną stare barierki.

Pomysł ten został zasugerowany przez przedstawicieli Fundacji Piaskowy Smok. Prosimy o przesyłanie do 20 listopada 2012 r. proponowanych lokalizacji na adres stojaki@rowerowe.katowice.pl lub dodawanie informacji w komentarzach.

[2012-11-29] Lista proponowanych lokalizacji w dalszej części tekstu.

29 listopada 2012 r. do dyrektora Piotra Handwerkera zostało skierowane pismo z propozycjami lokalizacji stojaków oraz uwagami co do poprawy ich wyglądu. Pełna treść poniżej.

2 komentarze:

 1. Witam.

  Na pewno stojaki przydałyby się przed wszystkimi obiektami publicznymi - urzędy, kina, szkoły, szpitale itd. itp. Naturalnie wszelkie skwery i place w Katowicach powinny zostać w nie "uzbrojone". Dodatkowo umieszczenie ich na kilku ulicach w ścisłym centrum (nie tylko na Mariackiej) ułatwiłoby życie rowerzystom. Pomysł wyśmienity, szkoda jednak że nie postarano się o to aby były bardziej estetyczne - stojaki rowerowe dają duże możliwości dla projektantów. Wystarczyłoby aby taki stojak miał zarys... roweru i już byłoby ciekawiej :)

  Pozdrawiam
  KsP

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam!
  Wszystkie propozycje wydają się być sensowne. Oczywiste jest, że stojaki powinny znajdować się przy obiektach użyteczności publicznej. Szkoda trochę że przy zamianie dworca kolejowego w Katowicach na galerie handlową nikt nie pomyślał o parkingu rowerowym. Myślę, że takie parkingi wzorem Amsterdamu powinny znajdować się na ważniejszych przystankach kolejowych i centrach przesiadkowych (vide Bogota) - może to śpiew przyszłości, ale warto byłoby o tym pomyśleć.
  Pozdrawiam i gratuluje dobrej roboty!
  Maciek
  SRdN

  OdpowiedzUsuń