2012-06-28

Propozycje: Trasa śladem tramwaju 12

Propozycja zmian
Zachęcamy wszystkich do zgłaszania propozycji zmian przebiegu tras rowerowych w Katowicach lub pomysłów na tworzenie nowych. Wszystkie będziemy zamieszczać. Poniżej propozycja Katarzyny Floriańskiej.

Krótko: na czerwono - planowana przez Chorzów ścieżka po śladzie tramwaju nr 12. Na zielono fragment szlaku tego samego tramwaju od strony Katowic (biegnie równolegle z ul. Siemianowicką po drugiej stronie ulicy gdzie nie ma chodnika) - rewelacyjne rozwiązanie nikt nikomu by nie przeszkadzał. No i po drodze jest WPKiW - którym można sie dostać na 1000-lecie istniejącymi ścieżkami rowerowymi w parku.

Katowicki szlak rowerowy na Wełnowcu - też [oznaczony] na zielono - brakuje łącznika Al. Korfantego (tam jest chodnik ale nie jest bardzo uczęszczany). Po drugie wydaje mi się, że można by wykorzystać pod ścieżkę istniejący pas zieleni oddzielający chodnik od jezdni  apotem podłączyć się pod planowaną część ul. Chorzowską. Wtedy spokojnie można by dojeżdżać z Katowic do Chorzowa do pracy rowerem!

1 komentarz:

  1. G. Sowul: Jeśli chodzi o Chorzów to chciałbym zwrócić uwagę na zlikwidowany, w Batorym, odcinek toru ogródki/ Hugoberg i dalej chyba tyły ProLogis. Pozostał nie używany wiadukt nad ul. Batorego. Nasyp nadaje się tylko na ścieżkę bo tam był tylko 1 tor. Nie wiem jak daleko likwidowano tą nitkę. Może mogła by być z tego jakaś ścieżka Hugoberg-Bugla?

    OdpowiedzUsuń